Spływy kajakowe

Informacje i rezerwacje: 692 483 779


Rzeka Bug

Kajaki, plaża BrokSpływ kajakowy rzeką Bug – z pewnością jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce. Jej źródła znajdują się na Ukrainie, na Wyżynie Podolskiej. Całkowita długość rzeki wynosi 772 km, na terenie naszego kraju rzeka ma 587 km.

Do ujścia w Zalewie Zegrzyńskim trasa prowadzi przez teren dwóch parków krajobrazowych. Są to: PK Podlaski Przełom Bugu oraz Nadbużański Park Krajobrazowy. Bug to rzeka o naturalnym charakterze, stosunkowo wartkim nurcie, niekiedy bardzo kapryśna. Charakteryzują ją liczne zakola, meandry, mielizny i urocze wysepki porośnięte zaroślami wierzbowymi. Rzeka tworzy krętą dolinę o stosunkowo wąskim dnie i nachylonych, wysokich zboczach z licznymi tarasami zalewowymi.

Spływ kajakowy rzeką Bug jest bardzo atrakcyjny ze względu na unikalną przyrodę, przepiękne krajobrazy oraz obiekty zabytkowe godne odwiedzenia.

Spływ kajakowy, rzeka Bug, most w BrokuSpływ kajakowy BugiemKajaki, rzeka Bug

W naszej ofercie znajdziecie państwo dla przykładu następujące spływy:

  •       Małkinia–Brok: 16 km
  •       Brok–Tuchlin–Brańszczyk: 31 km
  •       oraz indywidualne spływy dostosowane do potrzeb naszych gości

Rzeka Brok

Kajaki, plaża w BrokuSwe źródła ma koło miejscowości Jabłoń-Uszyńskie i Brok w powiecie wysokomazowieckim, na Wysoczyźnie Wysokomazowieckiej, a uchodzi do Bugu koło miasta o nazwie Brok w Puszczy Białej w powiecie ostrowskim.

Wody rzeki wykorzystywane były do połowy XX wieku przez kilka młynów. Stanowiła spławny, dość łatwy szlak kajakowy.

W tej ofercie proponujemy:

  •       jednodniowy spływ do Broku z okolic Daniłówka Druga: 18 km

W naszej ofercie jest również możliwy spływ rzeką Liwiec lub każdą inną na życzenie Państwa po wcześniejszych ustaleniach.


Dzwoń teraz! 692 483 779

Nowe kajaki czekają już na naszych gości! :)

Kajaki, Ośrodek wypoczynkowo-wczasowy Nadrzecze w Broku nad Bugiem